Rezervasyon Yap

Antalya Hakkında

Antalya, Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Ülkenin en Güney noktasında yer alan yüz ölçümü bakımından 6., nüfus olarak 5. büyük şehridir. Antalya ülkemizin turizm lideridir. Antalya'ya ulaşım olanakları havadan ve karadan olarak yapılabilir. Hava limanından ise araç kiralayıp gezilecek yer transfer araçlarına binerek gideceğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Antalya transfer Otobüs veya toplu taşıma seçenekleri de ilçe ve merkeze ulaşım için çok sık kullanılmaktadır. Antalya da gezilecek yerleri detaylı olarak sıralayacak olursak bunlar;

1- Kaleiçi: Antalya'nın Murat paşa ilçesine bağlı kale içi turistlerin en fazla tercih ettiği yerlerden bir tanesidir. Bu ilçede ki sokaklar denize açılır. Özellikle gün batımını izlemek için turistler akşam üstünü tercih eder. Antalya Kaleiçi ulaşım Kale içinde canlı müzik ve yeme içme mekanları da bulunmaktadır. 

2- Kurşunlu Ve Düden Şelalesi: Antalya'da bulunan meşhur iki şelaledir. Kent merkezine uzaklık olarak 10 km'dir.  Düden şelalesinden sonra gezilecek yer transfer olanağıyla kurşunlu şelalesini ziyaret edebilirsiniz. Antalya gezilecek yerler Bitki örtüsü olarak oldukça zengindir ve suların renkleri muazzamdır. Şelalelere girmek yasaktır. Muhteşem manzaraya sahip bu şelaleler denize dökülmektedir. 

3- Manavgat Şelalesi: Manavgat şelalesi Türkiye'nin en meşhur şelalelerinden birisidir. Yüksekliği az, geniş bir falezden dökülür. Şehir merkezine uzaklığı 80 km'dir. Şelalenin suyu buz gibidir. Rafting ve safari gibi aktiviteler yapılmaktadır. Antalya Manavgat Transfer Piknik alanlarını bulunmaktadır. Burada restorant ve kafeler bulunmaktadır. Manavgat şelalesine girişi ücretlidir. 

4- Aspendos Antik Tiyatro: Aspendos Antalya'nın Serik ilçesine bağlıdır.  MÖ 10. yüzyılda Akalar tarafından kurulmuştur. Tüm Akdeniz coğrafyasının en iyi korunan Roma tiyatrosuna sahiptir. Giriş ücretlidir. Antalya Side Transfer Ziyaret zamanları Nisan ve Ekim aylarında gerçekleştirilir.

5- Konya Altı Plajı: Lara ile birlikte kentin merkezinde denize girebileceğiniz iki en meşhur plajlar arasında yer alır. Antalya Konyaaltı Transfer Konya altı Plajı, Falezler’den Antalya Limanı’na kadar uzanan 7 kilometrelik sahil kesimini kaplıyor. Mavi Bayrak ödüllü bir plajdır. Etrafında yemek yiyebileceğiniz ve konaklayabileceğiniz yerler bulunmaktadır. 

6- Kaş: Kaş Antalya'nın en güzel yerlerinden birisidir. Sahil kenarlarında ağırlıklı olarak oteller bulunan ur. Eşsiz manzaralı bir doğaya sahiptir. Antalya Kaş Ulaşım Kaş ilçesine bağlı Kalkan da turistler tarafından oldukça ilgi gören bir tatil beldesidir. Gezilecek yer transfer olarak Kalkana kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

7- Alanya: Antalya'nın en meşhur ilçelerinden birisi Alanya'dır. İlçede çok sayıda oteller bulunmaktadır. Alanya'nın en meşhur yeri Alanya Kalesidir. Antalya Alanya Ulaşım Alanya da ayrıca Damla taş mağarası ve plajı da oldukça meşhurdur. Nem oranı çok fazladır. Bu yüzden yaz aylarında bunaltıcı bir havaya sahiptir. 

8- Kemer: Antalya'nın otel yoğunluğu çok olan ilçelerinden birisidir. Turistlerin en çok tercih ettiği ilçelerden birisidir. Antalya Kemer Transfer Yaz aylarında yoğunluk fazladır. Kemer de denize girmek istemeyen turistler gezilecek yer transfer şeklinde koylara açılabilir.

Gezilecek yer transfer şeklinde her ilçeye ve kültürel alana hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

 Antalya'da Gezilmesi Gereken Diğer Yerler

1- Olimpos Antik Kenti

2-  Atatürk Evi

3- Antalya Müzesi 

4- Aktur Lunapark

5-  Saklı kent Kayak Merkezi

6-  Perge Antik Kenti

7- Köprülü Kanyon

8- Phaselis Antik Kenti

9- Termessos Antik Kenti

10- Likya Yolu

11- Murat Paşa Camii gibi gezilecek ve görülecek yerleri oldukça fazladır. Kültürel olarak son derece zengindir. 

Antalya'da Ne Yenir?

1- Serpme börek: Hamuru elde savurarak açılır. Kıymalı ve peynirli çeşitleri bulunmaktadır. Antalya da oldukça meşhur bir börektir. 

2- Yanık Dondurma: Antalya'nın  Kaş-Kalkan-Demre bölgesinde meşhur bir tatlıdır. 

3- Piyaz: Piyaz Antalya'nın en meşhur yemeklerinden birisidir. Piyazın hemen arkasından genellikle köfte yenilmektedir. 

4- Tarator Kızartma: Sebzelerin kızartılıp yoğurt katılarak yenildiği meşhur yemeklerden birisidir.

5- Cive Yemeği: Domatesin kendi suyuyla pişen tam bir yaz yemeğidir. 

6- Kulaklı Çorba: Adını içine konulan mantıdan alan mutlaka denenmesi gereken bir yemektir. 

7- Turunç/Karpuç Reçeli

8- Haluşka: Tavuk, nohut ve hamurun bir araya gelmesiyle oluşan leziz bir çorba.

9- Tömeken Salatası: Semizotu ile yapılan bir salatadır. 

10- Göleviz: Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde yetişen patates den yapılan bir yemektir. 

Otelleri